Wyróżniony artykuł

Tajniki sprzedaży

Sprzedaż to pozornie prosty proces, ale pozory mogą mylić. Sprzedawać nie każdy może, co więcej – nawet osoby posiadające odpowiednie cechy, aby sprzedawać skutecznie, powinny się stale uczyć. W naszym poradniku odkrywamy kilka sztuczek i tajemnic sprzedażowych, które warto poznać – nawet jeśli ma się jakieś doświadczenie w handlu. Nauki nigdy zbyt wiele!

Czytaj dalej

Artykuły

Zostań perfekcyjnym sprzedawcą - szkolenia sprzedaży

Nie można być dobrym sprzedawcą, jeśli nigdy niczego nie próbowało się sprzedać. To jeden z zawodów, w którym praktyka jest bardzo ważnym elementem kształcenia umiejętności. A praktykowanie pod okiem specjalisty i z jego pomocnymi radami z pewnością jest jedną z najlepszych metod kształcenia perfekcyjnego handlowca.

Czytaj dalej

Słowa, które sprzedają

Do stworzenia skutecznego tekstu sprzedażowego nie wystarczy umiejętność opisywania przedmiotu czy usługi. Sprzedawca powinien za pomocą tekstu nie tylko nawiązać kontakt z klientem, ale także zachęcić go do dialogu i przekonać do zakupu. Ale by zrobić to skutecznie trzeba wiedzieć, jakich użyć narzędzi.

Czytaj dalej

Psychologia sprzedaży

Sukces w sprzedaży zależy od wielu czynników, które złożone razem w odpowiednim czasie i miejscu zadziałają na klienta. To nie znaczy jednak, że sprzedaż opiera się na tajemniczych działaniach i magicznych sztuczkach. Jej mechanizmy są dokładnie zbadane przez psychologów, którzy zainspirowani przez biznesmenów i ekonomistów zgłębili kwestię czynników, które wpływają na decyzję klienta.

Czytaj dalej

W poszukiwaniu idealnego „sprzedawcy”

Wybór właściwych ludzi, odpowiedzialnych za sprzedaż czy dział handlowy w firmie, to jedna z najszybciej zwracających się inwestycji. Kiedy wiemy, że postawiliśmy na dobrych pracowników? Sprzedaż idzie w górę, klienci są zadowoleni i chętnie do nas wracają, coraz częściej też polecają naszą ofertę czy usługi znajomym. Bajka? Być może. Taki obrazek może się jednak ziścić. Warunek jest jeden – musimy znaleźć ideał. Idealnego sprzedawcę.

Czytaj dalej