Wyróżniony artykuł

PR w MSP

Public Relations – to temat rzeka – rozległy i skomplikowany już na samym etapie definicji tego pojęcia. A jednak warto się w nim zanurzyć. Warto także pozbyć się obaw o to, że nasza firma, to zbyt mała "łupinka", aby inwestować w takie działania. Umiejętnie wykorzystane narzędzia PR otworzą bowiem przed każdym, nawet najmniejszym przedsiębiorstwem, morze biznesowych możliwości. Właśnie temu zagadnieniu poświęciliśmy nasz blok poradnikowych tekstów "PR w MSP".

Czytaj dalej

Artykuły

Narzędzia PR i świadome budowanie wizerunku dla MŚP

Dobra opinia, reputacja, pozytywny wizerunek – to wartości o znaczeniu których nikogo nie trzeba chyba przekonywać. W biznesie zdecydowanie nie sprawdza się popularna zasada „nieważne jak o nas mówią, byle mówili”. W przypadku przedsiębiorstw ważne są bowiem oba czynniki – pojawienie się informacji i jej pozytywny wydźwięk. Dlatego wszelkiego rodzaju komunikaty i sygnały, składające się na reputację firmy powinny być przemyślane i odpowiednio skonstruowane. Właśnie temu służy PR.

Czytaj dalej

Komunikaty tekstowe jako podstawowy nośnik PR

Pisać – z małymi wyjątkami – potrafią wszyscy. A jednak sformułowanie dobrego komunikatu PR-owego to wyższy stopień wtajemniczenia. Każdy z nas przynajmniej kilka razy w życiu natknął się na kiepskie, nachalne, banalne teksty promocyjne, które zamiast zachęcić – odstraszały. To najlepszy dowód na to, że pisaniem komunikatów tekstowych powinny się zajmować osoby, które naprawdę potrafią pisać – i nie chodzi tu bynajmniej tylko i wyłącznie o znajomość alfabetu czy reguł gramatycznych.

Czytaj dalej

Na styku marketingu i PR

Public Relations – to pojęcie szerokie i pozwalające na dobór zróżnicowanych strategii Niektóre z nich to narzędzia typowo wizerunkowe, inne – dziennikarskie. Jeszcze inne rodzą się na styku marketingu i PR. Widać to wyraźnie szczególnie w małych firmach, gdzie często działaniami marketingowymi i PR-owymi zajmuje się ta sama osoba, lub ten sam dział. Co powstaje z tego połączenia? Jakie, przydatne dla firm z branży MŚP sposoby, rodzą się na pograniczu marketingu i PR?

Czytaj dalej

Dlaczego małym i średnim przedsiębiorstwom potrzebny jest PR?

Rozbudowany, wewnętrzny dział dużej firmy. Zewnętrzna agencja świadcząca usługi dla ogromnego koncernu. Prowadzone z rozmachem akcje promocyjne, medialne, publikacje w social media, konferencje prasowe itp. To obiegowy wizerunek działań PR. Ale nie jedyny możliwy. Małe i średnie przedsiębiorstwa także zasługują na PR. Dobry PR.

Czytaj dalej