Wyróżniony artykuł

Jak założyć firmę?

Zakładanie własnej firmy to poważna decyzja, u podstawy której często stoi wielkie marzenie. Jednak zanim zaczniemy wprowadzać ideę w czyn powinniśmy zorientować się, z czym będziemy musieli się zmierzyć, zanim odniesiemy sukces.

Czytaj dalej

Artykuły

Krótki przewodnik po podatkach

Śmierć i podatki – tego nie da się uniknąć. Ale z pewnością warto wiedzieć, jak się rozliczać i jak odnaleźć się w gąszczu przepisów podatkowych, by nie ponieść biznesowej śmierci.

Czytaj dalej

Własne biurko?

Nie każdy początkujący przedsiębiorca może pozwolić sobie na wielkie zakupy. Większość zmuszona jest oszczędzać nawet na podstawowym sprzęcie przeznaczonym do pracy w firmie. Jednak jest kilka rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić, jednocześnie nie zmuszając do rezygnacji z planów lub nie obniżając jakości potrzebnych produktów.

Czytaj dalej

Jak zdobyć kapitał na własny biznes?

Działalność gospodarcza jest zakładana przez osoby, które chciałyby zarobić duże pieniądze. Jednak już na samym starcie przedsiębiorca musi wydać trochę pieniędzy – na zakup maszyn lub wyposażenie biura, na oprogramowanie lub lokal. Skąd wziąć pieniądze do rozpoczęcia własnej działalności? Jest na to wiele sposobów!

Czytaj dalej

Od czego zacząć własną działalność?

Powody zakładania własnej działalności są bardzo różne – chęć uwolnienia się od dotychczasowego pracodawcy, zarobienia większych pieniędzy, sprawdzenia się jako przedsiębiorca, wdrożenia ciekawego rozwiązania lub produktu... Jednak droga do prowadzenia własnej firmy zawsze jest podobna i składa się niemal z identycznych kroków.

Czytaj dalej

Pomysł na biznes

Pomysł na biznes, jest czymś, od czego młody przedsiębiorca powinien zacząć myślenie o swojej firmie. Często jednak zdarza się, że najpierw pojawia się chęć „przejścia na swoje”, a dopiero później potrzeba znalezienia dobrego sposobu na rozwijanie własnej działalności.

Czytaj dalej