Wyróżniony artykuł

Jak wykorzystać szansę na pozyskanie ostatnich dotacji unijnych?

W 2013 roku kończy się kolejna pula pieniędzy unijnych, które można było pozyskać w ramach kilkudziesięciu programów. Nie znaczy to jednak, że wszystkie pieniądze już zostały rozdane. Wręcz przeciwnie – przedsiębiorcy jeszcze mają szansę skorzystać z wielu ciekawych dotacji!

Czytaj dalej

Artykuły

Wsparcie na uzyskanie / realizację ochrony własności przemysłowej – rozmowa z konsultantem

Cały czas trwa nabór w ramach poddziałania 5.4.1 - Wsparcie na uzyskanie / realizację ochrony własności przemysłowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Przedsiębiorcy mogą postarać się o te fundusze do końca 2012 r. Jakie rodzaje projektów kwalifikują się do tego poddziałania i czy warto się starać o te pieniądze – opowie nam ekspert.

Czytaj dalej

Wsparcie dla przedsiębiorstw w zakresie ochrony powietrza – rozmowa z ekspertem

Już w połowie kwietnia będzie można złożyć wniosek o dofinansowanie z działania 4.5 POIiŚ - Wsparcie dla przedsiębiorstw w zakresie ochrony powietrza. Czy jest ono przeznaczone dla nas? Nasi eksperci odpowiedzieli na pytania przedsiębiorców.

Czytaj dalej

Turystyka na Śląsku może się rozwijać!

Pozostałości po kopalniach i przemyśle, a także jego zamożnych właścicielach stanowią wartościowe dziedzictwo, które przyciąga turystów. Jednak sama infrastruktura pozostawia wiele do życzenia. Jej sukces zależy od przedsiębiorców, którzy zechcą inwestować w tej branży. A z dotacją unijną mogą to zrobić za pół darmo!

Czytaj dalej

Dofinansowanie na rozwój dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców

Przedsiębiorcy – nawet ci najmniejsi, nadal mogą sięgnąć po unijne pieniądze. Na skorzystanie z dofinansowania na rozwój mikro-, małych i średnich przedsiębiorców nie jest jeszcze za późno!

Czytaj dalej

Innowacje w mikroprzedsiębiorstwach i MŚP - NOWE TERMINY!

Nawet mikroprzedsiębiorca może uzyskać ze środków unijnych duże sumy, które zazwyczaj przeznaczone są tylko dla większych graczy. Działanie 1.2.3 „Innowacje w mikroprzedsiębiorstwach i MŚP” powstałe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, powstało po to, by wspierać nieduży, ale rodzimy przemysł.

Czytaj dalej