Wyróżniony artykuł

Finanse w firmie

Finanse w firmie to kwestia niezwykle ważna. Od umiejętnego rozporządzania zasobami często zależy zysk lub dla przedsiębiorcy. Warto zatem poznać możliwości finansowania przedsiębiorstwa, które przydają się nie tylko początkującym firmom.

Czytaj dalej

Artykuły

Małe konto o dużych możliwościach

Wprawdzie Ministerstwo Gospodarki nie wymaga podczas rejestracji firmy, by przedsiębiorca posiadał konto firmowe, ale z wielu względów jest ono bardzo korzystnym rozwiązaniem. Nawet dla małych firm.

Czytaj dalej

Kredyty i pożyczki dla firm

Niewiele przedsiębiorców może pozwolić sobie na rozwijanie firmy bez zaciągania kredytów i kapitału pozyskanego z zewnętrznych źródeł. Większość należąca do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, a także mikroprzedsiębiorcy korzystają z różnego rodzaju kredytów, które oferuje im dzisiaj rynek.

Czytaj dalej

Tajemnice faktoringu

Faktoring jest dość nowym rodzajem transakcji handlowych. Niewielka znajomość zasad jego działania powoduje jednak, że chociaż jest on dość ciekawą alternatywą dla kredytu bankowego, przedsiębiorcy decydują się na niego niezbyt chętnie.

Czytaj dalej

Tajemnice leasingu

Leasing jest jedną z najczęściej wykorzystywanych przez firmy form inwestycji. Dziś umowy leasingowe obejmują nie tylko środki transportu i maszyny, ale także szeroką gamę innych produktów, więc nawet wyspecjalizowany przedsiębiorca może znaleźć w tej formie coś dla siebie.

Czytaj dalej