< Powrót do Aktualności

18.05.2011 Zarządzanie

Firmy przeprowadzają się do małych miast

Polskie firmy coraz częściej przeprowadzają się do małych miast. Ucieczka z dużego miasta oznacza dla nich przede wszystkim zmniejszenie pensji i czynszu.

Przenoszenie się z dużych miast do centrów obsługi w mniejszych miejscowościach, to bardzo częsta polityka zachodnich koncernów. Nasze rodzime firmy postanowiły również iść ich śladem i restrukturyzują lokalne oddziały na rzecz centrów biznesowych zlokalizowanych poza Warszawą, Krakowem czy Wrocławiem.

PZU, największa polska grupa ubezpieczeniowa właśnie ogłosiła plan restrukturyzacji. Za rok obsługę kadrowo-płacową dla całej grupy poprowadzi Centrum Operacji Pracowniczych w Pile. Telekomunikacja Polska już w 2006 r. przetarła szlaki, budując w Lublinie centrum usług finansowo-księgowych dla spółek grupy.

Dla szefów firm najważniejszym argumentem dla przenosin jest sprawniejsze i tańsze zarządzanie, a także korzystne ceny wynajmu łatwo dostępnej powierzchni biurowej.

EGN
Źródło: gazeta prawna.pl

Polecamy lekturę uzupełniającą: Tygodnik "Wprost"

oklJeden z najpopularniejszych tygodników opinii w Polsce, postrzegany jako najbardziej prestiżowy magazyn na polskim rynku prasowym. Według Instytutu Monitorowania Mediów, „Wprost” jest zdecydowanym liderem wśród najbardziej opiniotwórczych tygodników i jednym z najczęściej cytowanych przez inne media.

Tygodnik „Wprost” redaguje zespół znakomitych dziennikarzy, grafików i fotografików kierowany przez redaktora naczelnego Tomasza Lisa, jednego z najbardziej znanych polskich dziennikarzy, twórcę serwisu informacyjnego "Fakty", autorskich programów "Co z tą Polską" i "Tomasz Lis na żywo” oraz trzykrotnego laureata nagrody Dziennikarz Roku.

Komentarze:

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz, zaloguj się do serwisu.